اثر شهوت و خودارضایی

اثر شهوت و خودارضایی شهوت در جوانان امری عادی و متناسب با سن است مهم انست  که چگونه با ان برخورد شود

از راه هایی که اسلام برای کنترل شهوت سفارش می کنه

اثر شهوت و خودارضایی

خوندن قرآن, تفکر در معانی قرآن روزه گرفتن و شرکت در مجالس مذهبی و گوش دادان به سخنرانی های اخلاقی

گلهای زندگی برداشت از pasokhgooyan.ir و cloob.com

از جهت رژیم غذایی هم بهتراست که اعتدال در غذاهای محرک هم رعایت شود مواد غذایی شامل گوست گوسفند، پیاز، خرما، سیر، گردو، پسته و …

از دیدن فیلم ها و عکس های محرک جنسی و از شرکت در مجالس و محافل و محل هایی که محرک شهوت است اجتناب شود.

سعی شود حتما در اولین فرصت امکان ازدواج رو برای خودت فراهم کنید

در غیر این صورت از عوامل مخرب که گریبان گیر هر نوجوان و جوان می شود خودارضایی ، استمناء است.

إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ (عنکبوت/45)

مسلّماً نماز ( انسان را ) از گناهان بزرگ و از كارهای ناپسند (در نظر شرع) بازمی‌دارد ، و قطعاً ذكر خدا و یاد الله ( از هر چیز دیگری ) والاتر و بزرگتر است

خودارضایی یکی از انحرافات جنسی است که دارای عوارض روحی و جسمی فراوانی دارد از جمله؛ افسردگی و بی حالی و ضعف بینایی، ضعف قوای جسمانی، آسیب دستگاه تناسلى و ناتوانى‌‏هاى جنسى و تولید مثل، بیماری هاى مقاربتى‏، عقیم شدن‏، کم خونى، کم اشتهایى و مشکلات گوارشى، کم خوابى و اختلال در خواب، تنگى نفس، سر درد و سرگیجه، پیدایش تغییرات در نخاع و ستون فقرات، ضعف حافظه، حواس پرتى و ناتوانى در تمرکز فکرى‏، اضطراب، افسردگى‏، پرخاشگرى و بداخلاقى‏، یأس از زندگى‏، از بین رفتن خلاقیت‏ها، توانایى‌‏ها و سرکوب شدن استعدادها، عدم میل به تحصیل، مطالعه، تحقیقات علمى و فعالیت‏هاى فکرى، هوس باز و بى‌‏بند و بار شدن، افت تحصیلى‏، بزهکارى و … .

مهم ترین عوامل ترک عبارتند از:
1- از بین بردن زمینه های این عمل مانند؛ دیدن و خواندن تثاویر و مطالب تحریک زا، دوستان ناباب، استفاده نادرست از اینترنت و …
2- آگاهی از عوارض و آسیب های ناگوار آن.
3- تقویت اراده.
عواملی در تقویت اراده مؤثر است مانند:
1ـ تمرکز بخشیدن به فعالیت های گوناگون.
2ـ توجه به عبادات به ویژه نماز که تمرین تمرکز فکر است.
3ـ پایان رسانیدن کارهای نیمه تمام.
4ـ تلقین مثبت:
همواره به خود این گونه تلقین کنید که ارادة انجام این کار را دارید و شکست مفهومی ندارد. تلقین در ترک عادات نامطلوب و غلبه بر خودارضایی مؤثر است.
پل ژاگو می گوید: وقتی بخواهیم با عادت زشتی ستیزه کنیم، ابتدا باید نتایج نامطلوب آن را در نظر مجسّم سازیم، بعد منافعی را که در نتیجة ترک آن عاید می شود، در روح خود تصور کنیم، در نتیجة این عمل، هر بار که چنین نمایشی در روح خود می دهیم، بر آن تحریک یا وسوسه چیرگی یافته و لذت ترک آن را در خود احساس می کنیم. اگر تلقین به نفس را بلافاصه پیش از خواب اجرا کنیم، مؤثرتر از مواقع دیگر خواهد بود.

به طور کلی، متمرکز ساختن فکر در کاری که می خواهیم برای اجرای آن فردا صبح در فلان ساعت بیدار شویم کافی است.
بنابراین باید خود را باور کنید و ترس و شکست را به خود راه ندهید. بدانید که اگر بخواهید می توانید. این جمله شعار نیست، بلکه در عمل نیز افراد برای ایجاد و تقویت هر چه بیش تر اراده، به فواید و آثار آن و نتیجه ای که به دست خواهید آورد، نیز اهمیت آن  و آینده روشنی که دارید، همچنین نجات از مشکل و سختی که با آن روبرو هستید، به شما کمک خواهد کرد. به پاداش عظیم اخروی و رضایت حضرت دوست (به جهت سختی و مشکل بودن ترک عمل) توجه نمایید. به خاطر داشته باشید هر چه گناه و ترک عمل سنگین تر باشد و تلاش بیش تری لازم داشته باشد، در صورت تحقّق، انسان را به کمالات بالاتری می رساند که برای دیگران شاید حتی قابل تصوّر نباشد..
از این رو هرگز یأس به خود راه ندهید و برای آن برنامه ریزی کنید. به راهکار هایی  که مطرح می کنیم، توجه نمایید و آن را به کار ببندید، قطعاً اثر آن را خواهید یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Contact usConnecting...
created by TelegramWordpress.com